Nowoczesna architektura

Domy nowoczesne

22 kwi, 2010

Apartament na poddaszu

Napisane przez: Paweł w kategorii: Meble|Styl nowoczesny

Urządzenie poddasza to na ogół kłopot, skośne sufity w większości przypadków mocno ograniczają możliwości ciekawej aranżacji wnętrza. W urządzaniu poddasza największe znaczenie ma sam projekt budynku – to jak ustawione są ściany, jak dużo jest skośnych sufitów i jak umiejscowione są okna. Na te czynniki wpływu na ogół nie mamy chyba, że dopiero planujemy budowę domu. Jeśli tak to pamiętajmy by maksymalnie doświetlić wnętrze, pamiętając że skośne sufity mocno ograniczają wrażenie przestrzeni – chyba, że wnętrze jest bardzo wysokie.

Przede wszystkim nie możemy zapominać że ma to być poddasze użytkowe, zaplanujmy więc lokalizacje mebli i wystroju w taki sposób by można było swobodnie się poruszać nie rozbijając sobie głowy o skośny sufit. Lokalizując kanapę lub miejsce na którym spędzać będziemy najwięcej czasu postarajmy się trafić miejsce, w którym widać coś z okna, jeśli nawet są to tylko okna dachowe to może oprócz niebieskiego nieba będą widoczne też drzewa. Na prezentowanych zdjęciach meble usytuowane są właśnie w taki sposób. Kanapy wraz ze stolikiem kawowym znajdują się pod skosem ale już duży narożnik ustawiony jest tak aby siedząc na nim można było poczuć przestrzeń wnętrza i podziwiać widoki za oknem.

Prezentowana galeria to projekt apartamentu berlińskiego biura architektonicznego Iris Steinbeck Architekten.

Źródło: coolboom.net/interior-design/rooftop-apartment-in-berlin

Iris Steinbeck Architekten
Charlottenstraße 4, 10969 Berlin,
Tel +49.30.4433 83-0, Fax -44,
www.irissteinbeck.de

Brak komentarzy do wpisu "Apartament na poddaszu"

Komentuj

O serwisie

Prezentujemy tu ciekawe projekty architektoniczne, odwa?ne rozwi?zania i wszystko to co mo?e zainspirowa? nas gdy urz?dzamy dom, mieszkanie lub apartament.

thumbnail thumbnail thumbnail thumbnail thumbnail thumbnail thumbnail thumbnail thumbnail thumbnail
kurierzy dhl uroda Sir Victor Blank Klaudia Gąska Matusiak kajaki borsk